Samochód nie chce odpalić
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Auto w dzisiejszych czasach jest wielkim udogodnieniem naszego codziennego życia. Jeździmy nim do pracy, do lekarza, na zakupy i wszędzie tam gdzie mamy potrzebę. W przeciwieństwie do komunikacji miejskiej z własnego samochodu możemy skorzystać kiedy tylko mamy ochotę. Wychodzimy z domu, wsiadamy do auta, przekręcamy kluczyk i jedziemy w drogę.

Niestety, nie zawsze wygląda to tak jakbyśmy tego chcieli

Samochód nie chce odpalićZwłaszcza starsze samochody czasami mogą mieć problem z odpaleniem. Co możemy zrobić, gdy samochód nie chce odpalić? Powodów może być kilka. Najprostszym z nich jest brak paliwa, a jak wiadomo samochód na powietrze nie jeździ. Jeśli dotknął nas ten problem powinniśmy udać się pieszo na stację, zatankować do kanistra i przelać paliwo do baku, gdy wrócimy do naszego auta. Jeśli jednak samochód odmawia nam posłuszeństwa w odpaleniu, a stan paliwa jest taki jak trzeba może mieć problem na przykład z rozrusznikiem.

Problem ten warto rozwiązać z pomocą mechanika samochodowego. Jeśli jednak bardzo zależy nam na odpaleniu auta i nie chcemy z tego powodu wzywać od razu lawety na transport do mechanika możemy sami spróbować uruchomić samochód. Spróbować możemy tak zwaną metodą „na popych”. Poprośmy kogoś, żeby popchnął nasz samochód. Przekręćmy kluczyk w stacyjce, wrzućmy pierwszy bieg, ściągnijmy hamulec ręczny. Nogę w tym czasie trzymajmy na sprzęgle. Gdy osoba z tyłu popchnie samochód na tyle, że ma on już swój mały rozbieg puśćmy szybko sprzęgło w tym czasie wciskając maksymalnie pedał gazu. Metoda ta daje dość duże powodzenie w ruszeniu samochodu który nie chce odpalić. Inną metodą na odpalenie auta, gdy nie jest to takie proste jest pulsacyjne wciskanie pedału gazu przy odpalaniu samochodu. Ta metoda może nam pomóc, lecz nie jest skuteczna we wszystkich przypadkach.