Jak zmienić koło w samochodzie?
[Głosów:0    Średnia:0/5]

W poniższym artykule napiszemy sobie jak zmienić koło w samochodzie podczas awarii ogumienia na drodze bądź podczas zmiany koła w domu.
Zapewne większość z nas wie jak zmienić koło w samochodzie, jednak taka czynność wymaga trochę siły fizycznej oraz postępowania według określonej kolejności.

Jak zmienić koło w samochodzie?

Jak zmienić koło w samochodzie?Jeśli zmieniamy koło na drodze podczas na przykład przebicia opony, musimy najpierw zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jeśli upewnimy się, że jesteśmy bezpieczni możemy przystąpić do zmiany koła. W tym celu wyciągamy koło zapasowe, lewarek oraz klucz z bagażnika samochodu. W pierwszej kolejności luzujemy śruby mocujące koło, jest to bardzo ważne, żeby zrobić to zanim podniesiemy samochód lewarkiem, ponieważ koło jest pod obciążeniem i możemy spokojnie używać siły, żeby poluzować ale nie odkręcać śruby. Kiedy już to zrobimy podkładamy lewarek pod samochód w miejsce do tego przeznaczone i podnosimy samochód aż do momentu, w którym zmieniane przez nas koło swobodnie się obraca.

Następnie odkręcamy do końca śruby i zdejmujemy koło. Potem zakładamy zapasowe koło i przykręcamy śruby palcami oraz ile się da kluczem. Opuszczamy całkowicie lewarkiem samochód i dokręcamy mocno koło. Najlepiej sprawdzić kilka razy każdą śrubę, żeby mieć pewność, że śruby są dobrze dokręcone i nie poluzują się w trakcie jazdy. I to wszystko, możemy udać się w dalszą drogę. Jeśli zmieniamy koło w domu np. w garażu, postępujemy tak samo z wyjątkiem zabezpieczenia siebie i pojazdu, ponieważ nie stoimy na drodze.

Mam nadzieję, że tym tekstem rozjaśniłem niektórym jak zmienić koło w samochodzie, chociaż zapewne większość osób wie jak to robić, ponieważ nie jest to skomplikowane zadanie. Zawsze trzeba pamiętać o tym, aby uważać na siebie i zachowywać szczególną ostrożność zwłaszcza przy lewarowaniu samochodu.