Jak odśnieżyć samochód?
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Nadeszła zima, a wraz z nią wszystkie towarzyszące jej problemy: krótkie dni, niskie temperatury czy śliskie chodniki. W przypadku właścicieli aut, dochodzi jeszcze jedna dodatkowa kwestia: konieczność odśnieżania samochodu.

Zastanawiasz się, jak odśnieżyć samochód w sposób sprawny i skuteczny?

Jak odśnieżyć samochód?Po pierwsze, musisz wyposażyć swój samochód w odpowiednie narzędzia, które ułatwią Ci pracę przy odśnieżaniu. Jednym z nich jest oczywiście miotełka do odgarniania śniegu. Idealnie, jeśli będzie wyposażona w dłuższą rączkę, co docenimy zwłaszcza wtedy, gdy nasze auto jest dość wysokie, a my nie należymy do najwyższych. Dobrym rozwiązaniem jest miotełka połączona ze swego rodzaju „rękawem”, który uchroni nasze ubranie przed zamoknięciem i zaśnieżeniem. Energiczne ruchy, jakie wykonujemy przy odśnieżaniu samochodu sprzyjają rozrzucaniu śniegu, dlatego warto skusić się na ten niezwykle prosty patent, który pomoże nam wyjść z walki ze śniegiem z mniejszymi stratami.

Drugim niezwykle istotnym narzędziem będzie oczywiście skrobaczka. Warto zdecydować się na porządny model, który nie podrapie nam szyb – zadrapane szyby bowiem bardzo ciężko odratować, zazwyczaj nadają się wyłącznie do wymiany. Odśnieżanie szyby ułatwi też odpowiedni płyn w sprayu, służący do rozmrażania zlodowaciałych powierzchni. Szybko poradzi sobie z ciężkimi fragmentami, z którymi walczylibyśmy zdecydowanie dłużej przy pomocy skrobaczki. Pytania, jak odśnieżyć samochód, nie zadają sobie oczywiście osoby, które korzystają z parkingów – czy to własnych, przydomowych, czy to podziemnych, znajdujących się w wielu blokach (zwłaszcza tych budowanych ostatnimi czasy). Jeśli jednak nie masz dostępu do takiego rozwiązania, zainwestuj w porządne narzędzia, z którymi nauczysz się, jak odśnieżyć samochód możliwie szybko i bezboleśnie!